Har du koll på dina anläggningar?

Vad gör du om någon av dina anläggningar blir stulen? Har du koll på försäkringsuppgifter, försäkrings- och stöldskyddsnummer på alla företagets anläggningar som du har registrerade i Hogia Ekonomi Anläggning?

I Hogia Ekonomi Anläggning finns utrymme för en hel mängd information utanför de rena konteringsuppgifterna som kan vara mycket bra att använda sig av och ta sig tid med att registrera.

Skulle en anläggning stjälas är det bra att ha en bild på den. Det löser du eftersom det går att koppla dokument till samtliga anläggningar. Försäkringsbolaget vill kanske ha detaljerade uppgifter kring anläggningen? Det finns texter och anteckningar att knyta till anläggningen och även om inte det värsta händer, att anläggningen förkommer, kan det vara bra att få detaljerade uppgifter om den genom inventeringslistor och detaljerade rapporter.

Ju fler uppgifter du registrerar desto mer värdefull information om anläggningarna kan du också ta ut i rapporterna!



Vill du veta mer eller titta närmare på programmet?
Kontakta Camilla Karlsson på telefon 0303-666 14 eller via e-post mailto:camilla.karlsson@hogia.se